תביעות כספיות בין בני משפחה

תביעות כספיות בין בני משפחה מתבררות בבית המשפט לענייני משפחה על אף שמבחינת הדין עונים על הקריטריונים של בתי משפט השלום.

היות ודובר בצדדים שהם קרובים, בני משפחה, עשה חכם המחוקק והפריד תביעות אלו לבית משפט אשר מוסמך לדון בעניינים שבין בני משפחה, אצל שופטים אשר הוכשרו להתמודד עם הסוגיות הקשות ביותר בין בני משפחה.

השאה הראשונה אשר שואלים, מי הם בני משפחה ? המחוקק הבהיר זאת בחוק בית המשפט לענייני משפחה, תשנ”ה 1995 שמגדיר במפורש כי בני משפחה הם אחד מאלו:

בן זוג, בת זוג, ידועה בציבור או ידועה בציבור, בן זוגו או בת זוג לשעבר, בן זוגו שנישואיו עמו פקעו ובלבד שנושא התובענה נובע מהקשר שהיה ביניהם בתקופה שבה היו בני זוג, ילד,  לרבות ילדו של בן זוגו, הורים, הורי בן זוגו או בני זוגם, נכדים, סבים וסבתות, אחים ואחיות שלו או של בן הזוג, הורה מאמץ או אפוטרופוס.

כל סכסוך אשר ידרש מתן פסק דין מבית משפט כאשר הצדדים נמנים ברשימה שלעיל, המכות העניינית לדון בתובענה נתונה אך ורק לבית המשפט לענייני משפחה.

לייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו עכשיו

מאמרים מקצועיים נוספים

עורך דין משפחה במרכז

עורך דין משפחה בתל אביב ליטיגציה בדיני משפחה היא לרוב מורכבת ומבלבלת. בהתאם לכך, יישוב סכסוכי משפחה הוא משימה משפטית שלוקחת זמן רב. עורך דין

קרא עוד »
עורך דין מזונות

עורך דין לענייני מזונות עורך דין מזונות הוא עורך דין המתמחה בטיפול במערכות יחסים ומחלוקות שנוצרו בחיי המשפחה של אנשים. הם נוגעים לבני זוג, ילדים,

קרא עוד »

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שלחו ווצאפ!
💬 צריכים ייעוץ? שלחו ווצאפ!
היי 👋
כאן עו"ד אביחי בן דוד,
איך אוכל לעזור?