תשלום מזונות ילדים

עו״ד אביחי בן דוד

ההתמחויות שלנו :

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מה חשוב להבין  לגבי תשלום מזונות ילדים ומשמורת משותפת

בשנים האחרונות ניתן לראות השפעה של זמני השהייה של הילדים והסדרי המשמורת שנקבעים, על תשלום מזונות ילדים. השינויים קשורים להתפתחויות המגדריות וליכולתן של נשים רבות להתפרנס בזכות עצמם, באופן שמאפשר תשלום מזונות ילדים שוויוני יותר ככל האפשר ולא באחריותו הבלעדית של האב כבעבר.

תביעת מזונות לאישה

תביעת מזונות כוללת שני סוגי תשלומים, מזונות הילדים ומזונות האישה. לצד החקיקה הנרחבת בנושא, בישראל נקבעו תקדימים וכללים גם באמצעות הפסיקה, כולל של בית המשפט העליון. תביעת מזונות לאשה רלוונטי בעיקר במקרים שהאישה תלויה בבעל לפרנסתה במהלך נישואיהם. דמי המזונות נדרש לשלם לאשה צריכה להיות מוסדרת באמצעות הסכם מזונות במועד הסדרת הגט.

שינוי בדמי המזונות לילדים

המחוקק והפסיקה הסדירו את האפשרות להקטין או להגדיל את דמי מזונות ילדים במשמורת משותפת, שנקבעו במועד חתימת הסכם מזונות בהמשך, בכל סוגי המשמורות, לרבות משמורת משותפת. במידה וישנו שינוי מהות של הנסיבות עקב ירידה או עלייה מהותית בהכנסות של מי מהצדדים. אם השינויים מקשים או מקלים עליהם את הצורך או האפשרות לעמוד בתנאים שנקבעו בהסכם, הם יכולים להגיש תביעה להגדלה או הפחתת מזונות. עליהם לצרף את המסמכים הרלוונטיים שיצדיקו את בקשתם לשינוי הסכום של מזונות ילדים במשמורת משותפת.

מה קורה בגיל שש

חובת תשלום מזונות ילדים ממשיכה להתקיים עד אשר הילדים יגיעו לגיל 18 או סיום השרות הצבאי במקרים מסוימים. על פסיקת בית המשפט העליון משנת 2107, עד לגיל שש כאשר מתקיימת חזקת הגיל הרך והפעוט נשאר במשמורת האם, אזי האב מחויב לבדו עבור מזונות מתחת לגיל 6. החל מגיל 6 והלאה, שני ההורים נושאים יחד בחובת מזונות לילד מעל גיל 6 בהתאם לזמני השהות והכנסותיהם.

תביעת תשלום מזונות ילדים עם עורך דין מומחה בתחום

אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי, תשלום מזונות ילדים במשמורת משותפת או רוצים להתייעץ לגבי ביטול מזונות לילד מעל גיל 6, כמו גם, סוגיות שרלוונטיות עבור תביעה להגדלת או הפחתת מזונות מתחת לגיל 6, כדאי לכם להתייעץ עם עורך הדין לגירושין והסכמי ממון אביחי בן דוד. משרד הבוטיק של עורך דין אביחי בן דוד בראשון לציון, מתמחה בדיני משפחה ובפרט בתביעת מזונות ועריכת הסכמי ממון וגירושין מכל הסוגים.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

עו"ד לענייני ירושה

כל מה שחשוב לדעת על עו"ד לענייני ירושה עריכת הצוואה על ידי עו"ד לענייני ירושה יכולה במקרים רבים להבטיח את כשירותה לאחר חשיפתה. על פי

קרא עוד >>

עורך דין גירושין

תפקידו וחשיבותו של עורך דין גירושין עורך דין גירושין צריך להיות בעל ידע נרחב ומקיף בדיני משפחה, על מנת שיוכל ללוות ולייצג בני זוג בהליכי גירושין

קרא עוד >>

התנגדות לצו קיום צוואה

על התנגדות לצו קיום צוואה והעילות המוגדרות בחוק גם כאשר נכתבה צוואה על ידי עו"ד לענייני ירושה, ולאחר בקשת קיום צו ירושה, ליורשים עומדת זכות

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

× ניתן לפנות גם בווטסאפ