משמורת משותפת

עו"ד אביחי בן דוד וארתור שימונוב

ההתמחויות שלנו :

דיני משפחה

אפוטרופסות

צוואות וירושות

ייצוג חייבים וזוכים בהוצאה לפועל

ליווי וייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

משמורת משותפת היא אחת המלחמות השכיחות אותה נלחם זוג אשר מעוניין להתגרש. לעיתים קרובות המלחמה מיותרת ובשל חוסר הכרת ההגדרה הנכונה שמים עצמם בני הזוג אשר מגיעים טעונים לקרב במלחמה לשם קבלת אותה תוצאה.

לא מעטים המקרים בהם טועים בני הזוג או אחד מהם כאשר חושבים כי קבלת המשמורת היא קבלת הקטין וזמני שהות עימו.

לא כך הדבר, משמורת בהיבט המשפטי ברב המקרים אינו מגדיר את זמני השהות עם הקטין אלא, מגדיר את מסגרת האחריות אשר הורה משמורן נוטל על עצמו ומחויב לשאת על כתפיו בהיותו הורה משמורן.

חוק הכשרות המשפטית בנוגע למשמורת משותפת הוא החוק אשר מסדיר את אחריותם של ההורים כלפי ילדיהם ואף מרחיב ומפרט ברשימה (אינה סגורה) את חלק האחריות , להלן סעיף החוק:

"אפוטרופסות ההורים כוללת את החובה והזכות לדאוג לצרכי הקטין, לרבות חינוכו, לימודיו, הכשרתו לעבותוכןדה ולמשלח-יד ועבודתו, וכן שמירת נכסיו, ניהולם ופיתוחם; וצמודה לה הרשות להחזיק בקטין ולקבוע את מקום מגוריו, והסמכות לייצגו."

משמורת משותפת – תוכלו להגיע לכך בהסכמה

כמו כן, החוק מאפשר להורים להגיע להסכמה באשר לגידלו ואף להכריע בעצמם מי יהיה ההורה המשמורן אך זאת בכפוף לקבלת אישור ותוקף מבית המשפט. בעניין זה יוער, כי בית המשפט ימנע מלהתערב בהסכמות הצדדים למעט במקרים בהם טובת הקטינים תפגע. טובת הקטין תהא ותשאר תמיד בעדיפות עליונה וזאת ללא קשר לרצון הצדדים.

משאין הסכמה בין ההורים לחזקתו ומשמורתו של הקטין, בהתאם לסעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית רשאי בית המשפט לקבוע בעניין השנוי במחלוקת וזאת שוב, לטובתו של הקטין.

שעה שעל בית המשפט לקבוע מהי טובתו של הקטין, נעזר בית המשפט בתסקיר אשר נערך על ידי פקידת סעד אשר אמונה על טובתו של הקטין ומשמש כזרוע ארוכה של בית המשפט. פקידת סעד עורכת את הדוח לאחר שבדקה את הצדדים בנפרד ובצירוף הילדים, לאחר שבדקה למול הקטינים את רצונם ואף בדקה למול המוסדות השונים את טובת הקטינים מה טוב להם.

תסקיר זה מגיע לשולחנו של בית המשפט אשר מקבל את התסקיר ורואה בו את התמונה אשר חסרה לו היות ועד לפרק זמן זה ניזון בית המשפט אך ורק מהצדדים אשר לעיתים מחריפים ומקצינים בכתבי הטענות.

הבהרה חשובה – כל הורה הינו אפוטרופוס טבעי של ילדיו ובעצם הדבר, מקנה להורה באופן שווה מבלי שום קשר להיותו משמורן יחיד את הסמכות להחליט בעניינים מהותיים בנוגע לילדיו, הדבר מתבטא לא פעם שעה שצד מעוניין לעבור עם הקטינים לעיר אחרת, מרוחקת וצד אחר מסרב לכך, חינוך הקטין ומסגרת דתית, כל הקשור בבריאות הקטין.

פועל יוצא, כי החלטות חשובות מסוג אלו יתקבלו אך ורק בהחלטת שני הצדדי בלי שוק קשר והסתמכות על הגדרתם כמשמורן או לאו ואין שום קשר לזמני השהות בהם מבלים עם הקטינים (פעמיים או שלוש בשבוע).

משרדינו מתמחה בתחום מעמד אישי ומשמורת משותפת – דיני משפחה ובעל ניסיון עשיר בליווי וייצוג גברים ונשים בשעתם הקשה ביותר, פירוק מערכת היחסים. בטרם קבלת החלטה גורלית בחייך, משרדינו ישמח להזמינך לפגישת ייעוץ במסגרתה נבחן יחדיו את המצב המשפטי הטוב ביותר עבורך.

עו״ד אביחי בן דוד ועו"ד ארתור שימונוב

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

לייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו עכשיו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

הסכם חיים משותפים

בני זוג החיים ביחד ללא נשואים? כדאי שיהיה לכם הסכם חתום לחיים משותפים! הסכם חיים משותפים הוא פתרון משפטי המוצע לבני זוג חד מיניים או

קרא עוד >>

עו"ד לניכור הורי

במה עוסק עו"ד לניכור הורי עו"ד לניכור הורי מתמחה בטיפול משפטי סביב ניכור של ילד או מספר מהילדים כלפי ההורה  כתוצאה או במהלך גירושי ההורים.

קרא עוד >>

תשלומי מזונות בגירושים

על תשלומי מזונות בגירושים תשלומי מזונות בגירושים יכולים להיקבע בהסכמה על ידי הצדדים או באמצעות, פסיקה שיפוטית של בית הדין. במקרים רבים גירושין טומנים בחובם

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

× ניתן לפנות גם בווטסאפ