איחוד תיקים

עו"ד אביחי בן דוד וארתור שימונוב

ההתמחויות שלנו :

דיני משפחה

אפוטרופסות

צוואות וירושות

ייצוג חייבים וזוכים בהוצאה לפועל

ליווי וייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

איחוד תיקים בהוצאה לפועל הינו תיק לבקשת החייב אשר מאגד את כל תיקי ההוצאה לפועל לתיק אחד במסגרתו מתנהלים מלוא ההליכים כנגד החייב.

החייב משלם צו תשלומים אחד בתיק האיחוד אשר מחולק בהתאם לסדרי הדין לכלל הנושים בהתאם.

תיק איחוד הינו פתרון אשר נועד לפתור מצוקה של חייב אשר מתנהלים כנגדו למעלה שלושה תיקי הוצאה לפועל או לחילופין שני תיקים בסכום גבוהה ובדרך זו יתנהלו ההליכים כנגד החייב.

החל מרגע מתן צו איחוד תיקים נושי החייב בתיקי ההוצאה לפועל הפרטניים מאבדים את יכולתם להטיל הליכים מבצעיים פרטניים כנגד החייב.

כמו כן, בשונה מהעבר, סכום אשר היה משולם אליהם במסגרת צו התשלומים לא יגיע ישירות אליהם אלא יתיק האיחוד אשר יחולק בהתאם לסדר הנשייה.

יוצא, כי חייב הוצאה לפועל משלם סכום לצורך הדוגמא של 150 ₪ לטובת 10 נושים שמקבלים במסגרת תיק האיחוד סכום מזערי לכיסוי החוב.

לצורך קבלת תיק איחוד, על חייב לערוך בקשה נתמכת בתצהיר ולצרף לה שאלון, כתב וויתור על סודיות תלושי שכר, הסכם שכירות או מסמכי בעלות של נכס, רשיון רכב, תדפיסי עו"ש ותדפיסי יתרון חשבונות בנק ובכלל כל מסמך המעיד על הכנסות והוצאות.

שאלון המצורף לבקשה יכיל את המידע אודות הכנסותיו של החייב, בן או בת זוגתו, הכנסות ילדיו ומכאן תקבע קביעה מטעם רשם ההוצאה לגבי גובה צו התשלומים בתיק האיחוד.

עם ביצוע תשלום הראשון שנקבע בצו התשלומים בד"כ יורה רשם ההוצאה לפועל על ביטול עיקול מיטלטלין, עיקול משכורת ועיקול חשבון בנק על הכספים המצויים בעו"ש.

ישנם תיקים אשר לא יכללו בתיק האיחוד ויוותרו תיקים פרטניים בהם יוכל הזוכה להמשיך לפעול באופן עצמאי בלי שום תלות בתיק האיחוד: תיקי מזונות, תיקי הוצל"פ שאינם כספיים ותיקי שטרות וסכום קצוב אשר הוגשו בהם התנגדויות וטרם נתנה בהם הכרעה בבית המשפט.

תיק איחוד אף הוא כפוף לסעיפים 69ג-69י לחוק ההוצאה לפועל בעניין הכרזה על חייב מוגבל באמצעים לפיו על צו התשלומים לעמוד בתנאים אשר קבע המחוקק באשר לפריסת התשלומים העתידית.

פריסת חוב תשלומים חייב להתבצע באופן הבא אחרת יוכרז החייב כמוגבל באמצעים:

סכום החוב בתיק האיחוד בסך של עד 20,000 ₪ – פריסת תשלומים עד שנתיים, סכום תשלום לא יפחת מסך של 417 ₪ (נמדד לפי גובה מקסימלי).

סכום צו התשלומים =  תשלומים 24 : סכום חוב תיק האיחוד (עד 20,000 ₪)

סכום החוב בתיק האיחוד עומד בסכום של 20,000 ₪ – 100,000 ₪ החלוקה המקסימלית תתבצע עד 3 שנים, 36 תשלומים, בחישוב של 100,000 ₪, הסכום החודשי לא יפחת סך של 2,777 ₪.

סכום צו התשלומים =  תשלומים 36 : סכום חוב תיק האיחוד (20,000 ₪ – 100,000 ₪)

סכום החוב בתיק האיחוד עולה על 100,000 ₪ החלוקה המקסימלית תתבצע עד 4 שנים, 48 תשלומים, בחישוב של 150,000 ₪, הסכום החודשי לא יפחת סך של 3,125 ₪.

סכום צו התשלומים =  תשלומים 48 : סכום חוב תיק האיחוד (100,000 ₪ ומעלה)

הכרזת חייב מוגבל באמצעים גוררת עמה ארבע הגבלות באופן אוטומטי שהינן:

עיכוב יציאתו מן הארץ של החייב, הגבלת החייב כלקוח מוגבל מיוחד כמשמעותו לפח חוק שיקים ללא כיסוי, הגבלת חייב מלהשתמש בכרטיס חיוב (אשראי) והגבלת חייב לייסד חברה ולא יהיה בעל עניין ותפקיד בחברה.

משרדינו מתמחה בתחום התמחות הוצאה לפועל, משרדינו הגיש מאות לקוחות להליך איחוד תיקים ובאמצעות זו הצליח להשיב להם ניהול אורח חיים נורמטיבי.

משרדינו ממוקם בראשון לציון ונשמח לארח אותך לפגישת ייעוץ במסגרתה נבחן יחדיו את התיק שלך ונמצא את הפתרון המשפטי הנכון ביותר עבורך.

לפגישת ייעוץ ניתן ליצור קשר עם המשרד בטלפון 072-2516162 או להשאיר פרטים ונציגינו ישוב אלייך בהקדם, אביחי בן דוד, משרד עורכי דין.

עו״ד אביחי בן דוד ועו"ד ארתור שימונוב

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

לייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו עכשיו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

חלוקת רכוש

מהי חלוקת רכוש לעומת כתובה? כולנו מכירים את הכתובה המוצגת בעת טקס הנישואין היהודי. למרות שהכתובה היא מסורת עתיקת יומין, רבים לא מבינים את חשיבותה

קרא עוד >>

פירוק שיתוף

נכס – "דבר" השייך לאדם ולו יש זכות קניין על הנכס. קניין זה יכול להיות אישי – כמו בית, לבוש וכד' ויכול להיות קניין פרטי – כמו עסק, אדמה ממנו הוא מפיק הכנסה.

קרא עוד >>

ייעוץ ראשוני בגירושין

כל מה שרצית לדעת על ייעוץ ראשוני בגירושין בבור ייעוץ ראשוני בגירושין כדאי לפנות רק לעורך דין לענייני גירושין. עורך דין לגירושין, צריך להיות בעל

קרא עוד >>

הסכם ממון עורך דין

הסכם ממון עורך דין – כל מה שרצית לדעת המונח הסכם ממון עורך דין נעשה פופולרי בעת האחרונה במנועי החיפוש. הדבר נובע, ככל הנראה מהתעניינות

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

× ניתן לפנות גם בווטסאפ