תהליך גישור

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מחלוקת בארמית הינה בר פלוגתא, והייתה קיימת בין שני חכמים בהקשרי פרשנות להלכה ולתלמוד בין המאות האחת עשרה והמאה החמש עשרה וגם מחלוקת זו הייתה זמנית ולסוגיות מקומיות ופרטיות. כיום אי הסכמה קיימת במגוון אירועים ונושאים בין בני אדם עד כדי הגעה לעימות בין מדינות ושימוש בכוח ומלחמה.

מאחר ומדובר בבני אדם, אי ההסכמה יכולה להתקיים על בסיס אידאולוגי, דתי, פילוסופי, פוליטי, חינוכי וכמעט בכל נושא שעולה על הדעת. המחלוקת יכולה להימשך שעות, ימים ואף שנים, בתחום האישי / זוגי, בין בני משפחה בנושא ירושה או אף בפרידה או גירושין בין בני זוג.

תהליך גישור בגירושין – זהו חלק מסיום תהליך רשמי וחוקי למערכת יחסים בין שני בני זוג ואף להורות משותפת. כאשר מדובר בין שני בני זוג ללא ילדים, בדרך כלל המחלוקת תהיה סביב כספים, רכוש וכד’. בהורות, שני בני הזוג אחראים לחינוך וגידול הילדים, ולרוב שני ההורים מושכים כל אחד לצד שלו, כך שהמחלוקות גדלות ומתעצמות. תהליך גישור בגירושין מחייב מקצועיות ורגישות רבה בעניינים בין אישיים.

תהליך גישור בירושה – האדם צובר במהלך חייו כוח (חברתי, נכסים פיזיים וכלכליים, תארים, חובות וזכויות), זכותו של האדם להעביר כוח זה לאדם אחר. העברת “הכוח” הינה הירושה ויכולה להיעשות מתוך זכות הירושה (לרוב צאצאים) והדוגמא ההיסטורית לכך היא בתקופת האצולה, בה הועברו תארי האצולה (מלך, נסיך וכד’) ונכסים פיזיים כמו קרקעות, עבדים וכד’. בימינו הנושא מורכב יותר מאחר והמחלוקת הראשונית הינה למי זכות הירושה? וככל שיש יותר “שותפים” ויותר מרכיבים (נכסים, כסף וכו’) כך תהליך גישור בירושה יהיה מורכב יותר וצריך להיעשות באמצעות בעלי מקצוע המתמחים בתחום.

תהליך גישור במשפחה – משפחה הינה צורת החיים העתיקה והמוכרת לכולנו. זהו קשר בין בני זוג (נשואים או ידועים בציבור), הקשר בין ההורים לילדיהם והקשר בין הילדים  – המשפחה הגרעינית. ניתן להרחיב קשר משפחתי זה לדורות (נכדים, נינים וכד’), לקשר עם בני / בנות הזוג של הילדים, הורי בני / בנות הזוג וכד’. קשרים אלו לרוב טעונים ריגשית וטיפול במחלוקות במשפחה לעיתים יש צורך להיעשות באמצעות תהליך גישור במשפחה מקצועי.

תהליך גישור בפרידה – פרידה היא סוג של גירושין או טרום גירושין, שלב ביניים שבו תהליך גישור בפרידה יכול לסייע במניעת הגירושין ו/או הגעה להסכם מקובל על שני הצדדים לאחר הגירושין.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

משמורת משותפת ללא מזונות

באילו מצבים ניתן לקבוע משמורת משותפת ולבטל את הצורך במזונות? משמורת משותפת ללא מזונות היא השאיפה של רוב האבות בישראל אך במציאות היא אינה מאושרת

קרא עוד >>
עו”ד לענייני ירושה

כל מה שחשוב לדעת על עו”ד לענייני ירושה עריכת הצוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה יכולה במקרים רבים להבטיח את כשירותה לאחר חשיפתה. על פי

קרא עוד >>
התנגדות לצו קיום צוואה

על התנגדות לצו קיום צוואה והעילות המוגדרות בחוק גם כאשר נכתבה צוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה, ולאחר בקשת קיום צו ירושה, ליורשים עומדת זכות

קרא עוד >>
הסכם חיים משותפים

בני זוג החיים ביחד ללא נשואים? כדאי שיהיה לכם הסכם חתום לחיים משותפים! הסכם חיים משותפים הוא פתרון משפטי המוצע לבני זוג חד מיניים או

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם