עו”ד לענייני ירושה

כל מה שחשוב לדעת על עו”ד לענייני ירושה

עריכת הצוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה יכולה במקרים רבים להבטיח את כשירותה לאחר חשיפתה. על פי החוק בישראל אין חובה לערוך צוואות בנוכחות עורך דין או עדים. עם זאת היעזרות בכתיבה ובניסוחים עם עו”ד לענייני ירושה מומלצת, על מנת שזו תנוסח כראוי וכוונותיו של המוריש לגבי אופן חלוקת עזבונו בין היורשים, יבוטאו במדויק בצוואה.

חשיבות הנוכחות

בתי המשפט מתייחסים לצוואות, שנוסחו ונערכו בידי עורך דין ירושה ברצינות הראויה. במקרים מסוימים של סכסוכי ירושה הנובעים ממחלקות בן היורשים לגבי כוונות המוריש, השופטים יכולים לזמן את עו”ד לענייני ירושה שניסח עם המוריש את הצוואה לשם הבהרות. נוכחות עורך הדין יכולה אף למנוע במקרים רבים, מעורבות או השפעה לא הוגנת של אחד או יותר מהיורשים על כותב הצוואה בזמן עריכתה. צוואה שנוסחה בצורה מקצועית בהתאם לשאיפותיו של המוריש, יכולה להקל על קבלת צו ירושה לאחר הפטירה.

התנגדות לצוואה

גם כאשר נכתבה צוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה, ולאחר בקשת קיום צו ירושה, ליורשים עומדת הזכות להתנגד לצוואה ולנסות לפסול אותה. עליהם להגיש לבית המשפט כתב התנגדות לקיום הצו ולפרט באיזה עילה מהעילות שהוגדרו בחוק הם מבקשים פסילה של הצוואה. העילות יכולות להיות, מעורבות בעריכת הצוואה, העדר כשירות בעת הניסוח, טענה לצוואה מזויפת ועוד. במידה ובית השפט פוסל את הצוואה, העיזבון מחולק בין היורשים על פי הסדר הירושה בדין.

סדר הירושה בדין

כאשר אדם נפטר ולא נמצאה צוואה כתובה יש צורך לפנות להליך קבלת צו ירושה ללא צוואה. על פי החוק בישראל, במידה ואדם לא כתב צוואה העיזבון עובר ליורשים בהתאם לסדר הירושה הקבוע בדין. סדר היורשים מתחיל בבני הזוג, ילדי המוריש ובהמשך צאצאיהם. במידה ואין קרובי משפחה קרובים העיזבון יכול להגיע אף לקרובים רחוקים יותר. צו ירושה ללא צוואה יינתן לאפוטרופוס ומנהל עיזבון למורישים עריריים של נפטרים ללא צוואה.

קיימת מגבלת זמן בהגשת בקשה להתנגדות ירושה

יש לציין, כי קיימת מגבלת זמן לגבי מתן בקשת התנגדות לירושה.. כאשר מתפרסמת צוואה ברשם הירושות, והיורשים שאינם מתנגדים לה, מגישים בקשה לצו קיום צוואה, עוה”ד של המצווה תפורסם מודעה בעיתון , כאשר מגבלת הזמן. למעשה, בחוק הירושה סעיף 67 קובע, כי במידה והוגשה בקשת צו קיום צוואה, הרשם מודיע זאת ברבים, ונקבע זמן של מינימום שבועיים מאז הפרסום של המודעה בעיתון, כאשר מדובר על שבועיים ימים להגשת ההתנגדות. ביהמ”ש לענייני משפחה, הוא זה אשר יכריע, אם ניתן להתנגד לצוואה או שלא ניתן.אם יש בידכם עילה מספקת לביטולה של הצואה, יש לפנות במהרה לעו”ד לענייני ירושה.

כתיבת צוואה עם עו”ד לענייני ירושה מומחה בתחום

אם אתם מחפשים מידע לגבי, קיום צו ירושה או מנסים להבין את הרלוונטיות של בית המשפט לענייני משפחה עבור כתובה גירושין ואופן חלוקת הרכוש, כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין אביחי בן דוד. משרד הבוטיק של עורך דין אביחי בן דוד בראשון לציון, מתמחה בדיני ירושה ובעל ניסיון גדול בניהול הליכים מורכבים בערכאות השונות בתחום הירושה.

לייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו עכשיו

מאמרים מקצועיים נוספים

ביטול הסכם גירושים

מעוניינים להגיש עתירה לביטול או שינוי הסכם הגירושים שלכם? ביטול הסכם גירושים הוא צעד אפשרי בהחלט באמצעות פנייה לאותה ערכאה אשר אישרה את ההסכם מלכתחילה

קרא עוד »

הכנת חוזה בגישור

קובעים עכשיו תהליך גישור מקצועי ומהיר לחתימת הסכם הגירושים! משנת יולי 2016 כל זוג המתכנן להתגרש מחוייב לעבור הליך גישור בסופו יגיעו בני הזוג להכנת

קרא עוד »

הסכם חיים משותפים

בני זוג החיים ביחד ללא נשואים? כדאי שיהיה לכם הסכם חתום לחיים משותפים! הסכם חיים משותפים הוא פתרון משפטי המוצע לבני זוג חד מיניים או

קרא עוד »

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

× ניתן לפנות גם בווטסאפ