מזונות ילדים במשמרת משותפת

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מהו חישוב מזונות ילדים במשמרת משותפת?

במידה ולזוג בעת גירושים ישנו ילד, או מספר ילדים, מחויב האב לשלם לאם דמי מזונות וזאת בהתאם לגילם של הצאצאים. במהלך השנים התקיימה התפתחות משמעות בכלל תחום המזונות, תוך כדיי התחשבות באלמנטים רבים. אז מהו חישוב מזונות במשמורת משותפת עדכני?

 

מהי משמורת ילדים?

כאשר זוג מתרגש ויש לו ילדים ישנו הצורך לקבוע מה יהיה תפקידו של כל הורה בקשר עם הילד. האופציה הקלאסית וההוגנת ביותר היא משמורת משותפת. אין הכוונה לכמות הזמן בו הילד מבלה אצל כל הורה אל לתחומי האחריות המתחלקים באופן שווה בין ההורים.

משמורת ילדים כמובן יכולה להתחלק באופן לא שוויוני, וזאת בהתאם למקרים מסוימים וחריגים.

 

מהי משמורת משותפת מזונות?

חשוב מאד להפריד בין שני תחומים כאן והם משמורת לעומת מזונות. משמורת מדברת כאמור על תחומי אחריות בעוד שמזונות זה הכסף אותו חייב האב להעביר לאם לשם טיפול בילד או ילדים.  ניתן לקיים משמורת משותפת מזונות מופחתים בהם האב משלם פחות היות ואכן יש חלוקה של אחריות שווה בין ההורים, ולא משמורת מלאה של אחד הצדדים.

 

מהו חישוב מזונות במשמורת משותפת? 

בעבר, האב היה משלם מזונות לא משנה איזה סוג משמורת הייתה. בעקבות תהליכי פסיקה חדשים ישנו שינוי בהיקף מזונות ילדים במשמרת משותפת. האב מחויב לשלם מזונות עד גיל 6 וללא הפחתה. לאחר מכן, ועד גיל 15 ההורים מתחלקים בדמי המזונות. כאשר הילד נחשב בגיר, וזאת החל מגיל 18, ישלם האב כשליש ממה ששילם עד כה.

 

איך נדע מה זכיותינו? 

על מנת לוודא מה היקף מזונות ילדים במשמרת משותפת בו אנו חייבים מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה. עו”ד אביחי בן דוד הוא עורך דין מתמחה בדיני משפחה ובעיקר בתחום המזונות ומשמרות. באמצעותו ניתן להבין את פסק הדין הניתן ע”י השופט בנוגע להיקף המזונות, ולהבין האם נוכל לדרוש הפחתה.

 

לסיכום 

במידה ולזוג המתגרש ישנם ילדים משותפים, בית המשפט קובע מה היקף המשמורת עליהם, בהתאם לטובת הילד בלבד. כאשר נקבעת משמורת משותפת נדרש האב לשלם מזונות ילדים משמורת משותפת שהיקפו פחות יותר מסכום מזונות מלא. מומלץ לפנות לעו”ד איבחי בן דוד לבירור זכיותינו במשמורת.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

תהליך גישור

מחלוקת בארמית הינה בר פלוגתא, והייתה קיימת בין שני חכמים בהקשרי פרשנות להלכה ולתלמוד בין המאות האחת עשרה והמאה החמש עשרה וגם מחלוקת זו הייתה זמנית ולסוגיות

קרא עוד >>
פירוק שיתוף

נכס – “דבר” השייך לאדם ולו יש זכות קניין על הנכס. קניין זה יכול להיות אישי – כמו בית, לבוש וכד’ ויכול להיות קניין פרטי – כמו עסק, אדמה ממנו הוא מפיק הכנסה.

קרא עוד >>
משמורת משותפת ללא מזונות

באילו מצבים ניתן לקבוע משמורת משותפת ולבטל את הצורך במזונות? משמורת משותפת ללא מזונות היא השאיפה של רוב האבות בישראל אך במציאות היא אינה מאושרת

קרא עוד >>
מזונות ילדים עד גיל 6

על מזונות ילדים עד גיל 6 על פי הדין הדתי שתקף בישראל באופן עקרוני, צרכי מזונות ילדים עד גיל 6 הם באחריות האב בלבד. לכן במידה והדברים

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שלחו ווצאפ!
💬 צריכים ייעוץ? שלחו ווצאפ!
היי 👋
כאן עו"ד אביחי בן דוד,
איך אוכל לעזור?