מזונות ילדים במשמרת משותפת

מהו חישוב מזונות ילדים במשמרת משותפת?

במידה ולזוג בעת גירושים ישנו ילד, או מספר ילדים, מחויב האב לשלם לאם דמי מזונות וזאת בהתאם לגילם של הצאצאים. במהלך השנים התקיימה התפתחות משמעות בכלל תחום המזונות, תוך כדיי התחשבות באלמנטים רבים. אז מהו חישוב מזונות במשמורת משותפת עדכני?

 

מהי משמורת ילדים?

כאשר זוג מתרגש ויש לו ילדים ישנו הצורך לקבוע מה יהיה תפקידו של כל הורה בקשר עם הילד. האופציה הקלאסית וההוגנת ביותר היא משמורת משותפת. אין הכוונה לכמות הזמן בו הילד מבלה אצל כל הורה אל לתחומי האחריות המתחלקים באופן שווה בין ההורים.

משמורת ילדים כמובן יכולה להתחלק באופן לא שוויוני, וזאת בהתאם למקרים מסוימים וחריגים.

 

מהי משמורת משותפת מזונות?

חשוב מאד להפריד בין שני תחומים כאן והם משמורת לעומת מזונות. משמורת מדברת כאמור על תחומי אחריות בעוד שמזונות זה הכסף אותו חייב האב להעביר לאם לשם טיפול בילד או ילדים.  ניתן לקיים משמורת משותפת מזונות מופחתים בהם האב משלם פחות היות ואכן יש חלוקה של אחריות שווה בין ההורים, ולא משמורת מלאה של אחד הצדדים.

 

מהו חישוב מזונות במשמורת משותפת? 

בעבר, האב היה משלם מזונות לא משנה איזה סוג משמורת הייתה. בעקבות תהליכי פסיקה חדשים ישנו שינוי בהיקף מזונות ילדים במשמרת משותפת. האב מחויב לשלם מזונות עד גיל 6 וללא הפחתה. לאחר מכן, ועד גיל 15 ההורים מתחלקים בדמי המזונות. כאשר הילד נחשב בגיר, וזאת החל מגיל 18, ישלם האב כשליש ממה ששילם עד כה.

 

איך נדע מה זכיותינו? 

על מנת לוודא מה היקף מזונות ילדים במשמרת משותפת בו אנו חייבים מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה. עו”ד אביחי בן דוד הוא עורך דין מתמחה בדיני משפחה ובעיקר בתחום המזונות ומשמרות. באמצעותו ניתן להבין את פסק הדין הניתן ע”י השופט בנוגע להיקף המזונות, ולהבין האם נוכל לדרוש הפחתה.

 

לסיכום 

במידה ולזוג המתגרש ישנם ילדים משותפים, בית המשפט קובע מה היקף המשמורת עליהם, בהתאם לטובת הילד בלבד. כאשר נקבעת משמורת משותפת נדרש האב לשלם מזונות ילדים משמורת משותפת שהיקפו פחות יותר מסכום מזונות מלא. מומלץ לפנות לעו”ד איבחי בן דוד לבירור זכיותינו במשמורת.

לייעוץ ראשוני ללא עלות

שתפו עכשיו

מאמרים מקצועיים נוספים

ביטול הסכם גירושים

מעוניינים להגיש עתירה לביטול או שינוי הסכם הגירושים שלכם? ביטול הסכם גירושים הוא צעד אפשרי בהחלט באמצעות פנייה לאותה ערכאה אשר אישרה את ההסכם מלכתחילה

קרא עוד »

הכנת חוזה בגישור

קובעים עכשיו תהליך גישור מקצועי ומהיר לחתימת הסכם הגירושים! משנת יולי 2016 כל זוג המתכנן להתגרש מחוייב לעבור הליך גישור בסופו יגיעו בני הזוג להכנת

קרא עוד »

הסכם חיים משותפים

בני זוג החיים ביחד ללא נשואים? כדאי שיהיה לכם הסכם חתום לחיים משותפים! הסכם חיים משותפים הוא פתרון משפטי המוצע לבני זוג חד מיניים או

קרא עוד »

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

× ניתן לפנות גם בווטסאפ