עורך דין אפוטרופוס

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מה חשוב להבין לגבי ייצוג בענייני אפוטרופסות

ייצוג בענייני אפוטרופסות נוגע למקרים, בהם ממונה אפוטרופוס למי שלא יכול לדאוג לעצמו. המינוי צריך להתבצע, בהתאם להגדרת החוק והדבר נפוץ בעיקר בעבור קטינים. גם כאשר אדם מבוגר, כתוצאה ממצב רפואי או טראומה קשה והוא אינו יכול לקבל החלטות בעצמו, באופן זמני או קבוע, בית המשפט ימנה לו אפוטרופוס.  התחום של מינוי אפוטרופוס הוסדר במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. החוק הגדיר מי יכול להיות אפוטרופוס במקרים השונים, מהם סמכויותיו בדין וכיצד ניתן להחליפו או להביא לסיום האפוטרופסות.

אובדן הכשירות האישית

נקודות ההנחה של כל עו”ד לענייני אפוטרופסות ושל המדינה בכלל, היא שכל אדם באופן עקרוני הוא, בעל כשירות לקבלת החלטות באופן עצמי. רק החלטה שיפוטית מאפשרת, עקיפה של זכות יסוד זו בהתאם לחוק. כאשר מדובר על מבודרים הסובלים ממחלות נפש, באופן שמבחינה חוקית ניתן להגדירו כפסול דין, בסמכות בית המשפט להגדיר לו אפוטרופוס, לאחר הליך בה הוא או בא כוחו המשפטי, יכול לערער על כך. למי שמתנהל הליך אפוטרופסות בעניינו, הוא זכאי לשירותי ייצוג בענייני אפוטרופסות לכל ההליכים, בדרך כלל, עו”ד לענייני אפוטרופסות מנוסה. חשוב לקבל ליווי משפטי ממי שמכיר לעומק את דיני המשפחה והמעמד האישי ובקי ומנוסה, בניהול ההליכים בערכאות השונות.

מקרים רלוונטיים למינוי אפוטרופוס

הדבר נוגע גם לסובלים מדמנציה, ובמקרים אלו חשוב להבין מי יעניק סיוע בענייני אפוטרופסות באופן מיטבי. חשוב להבין את התחומים השונים כמו, התנהלות כלכלית והחלטות משפטיות או רפואיות. התחום של אפוטרופסות הינו מורכב וכדאי  להתייעץ עם עורך דין אפוטרופסות בכל מקרה. במקרים רבים המינוי נדרש לשם טיפול בקשיש שאינו במצב, המאפשר לו לקבל החלטות כלכליות או רפואיות, בעקבות מצבו המנטלי. עורך דין אפוטרופסות יכול להידרש גם במקרים של צעירים שנפגעו בתאונה ומבחינה בריאותית ומנטלית אינם יכולים לקבל החלטות מהותיות באופן עצמאי.

ייצוג בענייני אפוטרופסות ממשרד מוכר ואיכותי

גם לקטינים יכול להיות ממונה אפוטרופוס בהינתן מצבים משפחתיים שונים ומורכבים, בהתאם לעיקרון טובת הילד. אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי או סיוע בענייני אפוטרופסות עורך דין אביחי בן דוד הוא הכתובת בעבורם. עו”ד בן דוד מתמחה בדיני משפחה והינו בעל ניסיון רב בתיקי ייצוג בענייני אפוטרופסות מעין אלו.

ייצוג בענייני אפוטרופסות

עורך דין אפוטרופוס

ילדים שנמנעה מהם האחריות ההורית ומבוגרים עם מוגבלות הם אנשים שיש להגן על זכויותיהם. על מנת לספק לקטגוריה זו של אוכלוסייה טיפול יציב וליצור תנאי חיים ראויים, החקיקה קובעת צורות הסדר כמו אפוטרופסות ואימוץ. משפחות ויחידים שמתכוונים לאמץ ילד או לשמש כאפוטרופוסים על מישהו צריכים להיות מוכנים ליותר מאשר רק למשקל האחריות שהחלטה זו כרוכה בה. עתודה עצומה של זמן ומאמץ תידרש גם בשלב הרישום. לקבלת אפוטרופסות נחוצים תנאים מוקדמים אובייקטיביים-חומריים, מוסריים, אתיים ומשפטיים. אבל לא הכל קל כמו שזה נראה במבט ראשון. תנאים מוקדמים אלו נובעים מהצורך לחנך ולהגן על ילדים שנותרו ללא טיפול הורי. הטבע מסודר כך שילד, עד שהוא מגיע לגיל מסוים, דורש חינוך, תחזוקה והגנה. כאן הדרך הטובה ביותר לשמו רעל האינטרסים של הילדים היא בעזרתו של עורך דין אפוטרופוס מומחה. משרד עורכי דין בן דוד &  שימונוב מתמחים בעבודה על תיקים מורכבים אלו, ויספקו ייצוג הולם, כזה שיראה את טובתו של הילד לפני הכל.

מדוע מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין אפוטרופוס?

בגלל נסיבות שונות, ילדים יכולים להישאר ללא טיפול הורים. אז יש צורך אובייקטיבי לפתור את סוגיית הפקדת התפקידים הרשומים בידי אנשים אחרים – אפוטרופוסים. הורים מאמצים או אפוטרופוסים עתידיים נתקלים לא פעם בקשיים, אשר לא מאפשרים להם לדאוג כראוי לצורכי הילדים. במקרים אלו, ולביסוס המעמד המשפטי החוקי של מערכות היחסים בין הילד לאפוטרופוס או ההורה המאמץ, עורך דין אפוטרופוס בא לעזרה בנושאים הבאים:

  • לאשר כדאיות פיננסית וזמינות של דיור;
  • לשכנע את נציגי הרשויות ביכולת לבנות יחסים הרמוניים עם הילד;
  • לספק מידע המאפשר לכם להעריך את תכונותיכם האישיות;
  • להוכיח רצינות.

דרישות מחמירות במיוחד מוטלות על מועמדים להורים אומנים. אי אפשר בלי הכנת חבילת מסמכים מרשימה והבנה מעמיקה של הנבכיות המשפטיות של ההליך, ולא תמיד מובטחת תוצאה מוצלחת. ליטיגציה בקטגוריה זו של מקרים מאופיינת בניואנסים ספציפיים, שבורותם מפחיתה משמעותית את הסיכויים לתוצאה חיובית.

עורך דין לענייני אפוטרופסות

קביעת משמורת או אימוץ היא הרבה יותר קלה אם נעזרים בעורכי דין מנוסים. מומחים יעריכו באופן אובייקטיבי את סיכויי המקרה, יתנו להורים מאמצים פוטנציאליים המלצות מוסמכות וברורות ויספקו תמיכה משפטית בכל שלבי ההליך הארוך. התייעצות עם משרד עורכי דין בן דוד &  שימונוב תהיה בעלת ערך רב גם בפתרון סוגיות נוספות: תשלומים המגיעים לאפוטרופוסים, רישום אפוטרופסות של קשיש, ביטול אימוץ ועוד. אז אל תתמודדו עם ההליך הזה לבדכם, צרו קשר עם המשרד עוד היום!

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

ביטול הסכם גירושים

מעוניינים להגיש עתירה לביטול או שינוי הסכם הגירושים שלכם? ביטול הסכם גירושים הוא צעד אפשרי בהחלט באמצעות פנייה לאותה ערכאה אשר אישרה את ההסכם מלכתחילה

קרא עוד >>
מזונות ילדים עד גיל 6

על מזונות ילדים עד גיל 6 על פי הדין הדתי שתקף בישראל באופן עקרוני, צרכי מזונות ילדים עד גיל 6 הם באחריות האב בלבד. לכן במידה והדברים

קרא עוד >>
עו”ד לניכור הורי

במה עוסק עו”ד לניכור הורי עו”ד לניכור הורי מתמחה בטיפול משפטי סביב ניכור של ילד או מספר מהילדים כלפי ההורה  כתוצאה או במהלך גירושי ההורים.

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם