חלוקת רכוש

עו״ד אביחי בן דוד

ההתמחויות שלנו :

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מהי חלוקת רכוש לעומת כתובה?

כולנו מכירים את הכתובה המוצגת בעת טקס הנישואין היהודי. למרות שהכתובה היא מסורת עתיקת יומין, רבים לא מבינים את חשיבותה המשפטית. בעת הגירושים נגלה כי ישנו הבדל בין כתובה וחלוקת רכוש ואז הנושא מסתבך. אז מהו ההבדל בין חלוקת רכוש לבין הכתובה, ואיך נדע מה מגיע לנו?

מהי כתובה?

בטרם הנישואין נחתם מסמך הכתובה בין בני הזוג, בו מוצהרת הנדוניה עמה מגיעה האישה לנישואין, ואשר תוחזר לה במקרה של גירושין. בנוסף, מצהיר הבעל במסמך מה הסכום הכספי שהוא מעניק לאישה במידה ויתגרשו. מסמך הכתובה הוא מסמך משפטי לכל דבר ורבים לא מבינים זאת וחותמים על סכום כסף שאינו מציאותי.

 

מהי חלוקת רכוש?

בעת הגירושין, על פי חוק יחסי ממון, מתחלק בין הזוג באופן שווה בכלל הרכוש המשותף שלהם, דוגמת קרנות פנסיה, נכסים, מניות ועוד, אך לא קצבאות שאינן נחלקות. המסמך היחיד שיכול לבטל חלוקה שווה הוא הסכם ממון אשר נחתם בין בני הזוג טרם החתונה, במידה ובחרו בכך כמובן.

 

מה קורה בעת גירושין? 

במידה וזוג מתגרש, יגלה הבעל כי חייב הוא בדמי הכתובה עליהם הצהיר בעת החתימה וזאת בנוסף לחלוקת הרכוש בהתאם להסכם ממון, או חלוקה שווה על פי החוק. ישנם מספר תנאים בהם יכול לבקש לא לשלם את דמי הכתובה, אך תחול עליו חובת ההוכחה על מקרים אלו, ואין הם פשוטים או נעימים.

הבעל יכול לתבוע שאינו נדרש בדמי הכתובה במידה ויכול להוכיח שאשתו בגדה בו בעת הנישואין, במידה והינה מסרבת לקיים עמו יחסי מין, או שהיא זו שהגישה את תביעת הגירושין.

 

איך נוודא איזון בין כתובה וחלוקת רכוש?

היות ובעת הגירושים נדרש הבעל גם לחלוק רכוש וגם לשלם את דמי הכתובה, ניתן לדאוג לאיזון, עוד בטרם הנישואין, בסכומים אלו. על מנת לדאוג לנושא זה מראש, ובכך למנוע קשיים אפשריים בהמשך, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בנושא. עורך דין אביחי בן דוד הוא בעל ניסיון רב שנים בתחום תביעות הכתובה והסכמי ממון. באמצעותו תוכלו להגדיר איזון בין חלוקת רכוש וסכום הכתובה.

לסיכום

במידה ובחרתם להתגרש חשוב לוודא שזכויותיכם ממולאות, לכן מומלץ לפנות לעורך דין לבדיקה של חלוקת רכוש לעומת כתובה.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

פירוק שיתוף

נכס – "דבר" השייך לאדם ולו יש זכות קניין על הנכס. קניין זה יכול להיות אישי – כמו בית, לבוש וכד' ויכול להיות קניין פרטי – כמו עסק, אדמה ממנו הוא מפיק הכנסה.

קרא עוד >>

תשלום מזונות ילדים

מה חשוב להבין  לגבי תשלום מזונות ילדים ומשמורת משותפת בשנים האחרונות ניתן לראות השפעה של זמני השהייה של הילדים והסדרי המשמורת שנקבעים, על תשלום מזונות

קרא עוד >>

עורך דין בענייני משפחה

מה חשוב להבין לגבי עורך דין בענייני משפחה עורך דין בענייני משפחה מתמחה בתחום של דיני משפחה, בין היתר בניסוח הסכמי ממון, ניסוח צוואות, גירושין, חלוקת

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

× ניתן לפנות גם בווטסאפ