זמני שהות במשמורת משותפת

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

על זמני שהות במשמורת משותפת

אופן חלוקת זמני שהות במשמורת משותפת הוא אחד הנושאים החשובים, בניסיון להגיע להסכם גירושין בהסכמה. לזמני שהות משותפים הכוללים, לינה בבתיהם של שני ההורים לאחר הגירושים יכולים להיות בעלי חשיבות גדולה, בבניית הקשר שבין הורה לילדיו. חיים משותפים מתוך הסכמה בין הצדדים, יכולה למנוע התפתחות של התופעה הקשה של ניכור הורי ולשמור על יחסים טובים ותרבותיים במשפחה, גם לאחר הפרדת הכוחות.

הורות מעורבת ופעילה

חשוב מאוד שהילד ילון בשני הבתים כבר מגיל צעיר, על מנת שהמפגשים יכללו המשך של הורות מעורבת ופעילה ושהביקורים, לא יהפכו למעין סוג של אירוח. חלוקת זמני שהות במשמורת משותפת באופן שוויוני כבר מגיל צעיר, יכולה להשאיר את ההורה שעוזב את הבית בתוך מעגל החיים של הילד, באופן שיכול להשפיע מהותית, על המשך החיים של הילד. התפיסה החברתית לגבי מעורבות האב בחיי ילדיו עשתה כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות, דבר הבא לידי ביטוי גם באופן חלוקת זמני שהות במשמורת משותפת לאחר הגירושין.

שוויוניות לטובת הילד

כאשר מסכימים על משמורת משותפת, חשוב להקפיד לעמוד בקפדנות בלוחות זמנים ולהבין שזמני השהות של כל אחד עם הילד, הם עבור הילד ולטובתו. חשוב במהלך המשא ומתן בתחילת הדרך, בין אם בין בני הזוג או באמצעות ההליך המשפטי, שלא לנקוט בצעדים שיחמירו את המצב. חשוב להפנים כי כל עוד אין החלטה שיפוטית, הילד לא “שייך” לאף אחד ולכל אחד מההורים באופן עקרוני, הזכות לשהות עם הילד באופן שוויוני. חשוב להבין שלמרות הקושי הרב של הפרידה, אסור לנתק את ההורה השני מילדיו והדבר מהווה פגיעה חמורה לא רק בזכויותיו כהורה, אלא גם בעתיד מערכת היחסים עם הילד. לכן כל עוד לא נקבעה המשמרות, יש לאפשר לשני הצדדים לראות את הילד, כביכול הוחלט על זמני שהות במשמורת משותפת שוויוניים.

ייעוץ וליווי לגבי זמני שהות במשמורת משותפת

אם אתם זקוקים למידע נוסף או ייעוץ, לגבי זמני שהות במשמורת משותפת הגעתם לאתר הנכון. משרד עו”ד אביחי בן דוד מוביל את התחום של דיני המשפחה ומתמחה בסוגיות של גירושין ומעמד איש. הצוות המשפטי, של משרד עו”ד אביחי בן דוד ממוקד בקידום האינטרסים של כל לקוח באופן ספציפי, תוך תיאום ציפיות ומחויבות לשקיפות מרבית.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

תשלומי מזונות בגירושים

על תשלומי מזונות בגירושים תשלומי מזונות בגירושים יכולים להיקבע בהסכמה על ידי הצדדים או באמצעות, פסיקה שיפוטית של בית הדין. במקרים רבים גירושין טומנים בחובם

קרא עוד >>
הכנת חוזה בגישור

קובעים עכשיו תהליך גישור מקצועי ומהיר לחתימת הסכם הגירושים! משנת יולי 2016 כל זוג המתכנן להתגרש מחוייב לעבור הליך גישור בסופו יגיעו בני הזוג להכנת

קרא עוד >>
פירוק שיתוף

נכס – “דבר” השייך לאדם ולו יש זכות קניין על הנכס. קניין זה יכול להיות אישי – כמו בית, לבוש וכד’ ויכול להיות קניין פרטי – כמו עסק, אדמה ממנו הוא מפיק הכנסה.

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שלחו ווצאפ!
💬 צריכים ייעוץ? שלחו ווצאפ!
היי 👋
כאן עו"ד אביחי בן דוד,
איך אוכל לעזור?