התנגדות לצו קיום צוואה

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

על התנגדות לצו קיום צוואה והעילות המוגדרות בחוק

גם כאשר נכתבה צוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה, ולאחר בקשת קיום צו ירושה, ליורשים עומדת זכות להגיש התנגדות לצו קיום צוואה ולנסות לפסול אותה בבית המשפט. עליהם להגיש לבית המשפט כ התנגדות לצו קיום צוואה ולפרט באיזה עילה מהעילות שהוגדרו בחוק הם מבקשים פסילה של הצוואה. העילות יכולות להיות, מעורבות בעריכת הצוואה, העדר כשירות בעת הניסוח, טענה לצוואה מזויפת ועוד.

סדר הירושה בדין

במידה ובית השפט פוסל את הצוואה, לאחר התנגדות לצוואה ובעקבות עילה דוגמת רמאות בצוואה, אזי העיזבון מחולק בין היורשים על פי הסדר הירושה בדין. כאשר אדם נפטר ולא נמצאה צוואה כתובה יש צורך לפנות להליך קבלת צו ירושה ללא צוואה. על פי החוק בישראל, במידה ואדם לא כתב צוואה העיזבון עובר ליורשים בהתאם לסדר הירושה הקבוע בדין. סדר היורשים מתחיל בבני הזוג, ילדי המוריש ובהמשך צאצאיהם. במידה ואין קרובי משפחה קרובים העיזבון יכול להגיע אף לקרובים רחוקים יותר. צו ירושה ללא צוואה יינתן לאפוטרופוס ומנהל עיזבון למורישים עריריים ללא צוואה.

הבטחת הכשירות

עריכת הצוואה על ידי עו”ד יכולה במקרים רבים להבטיח את כשירותה לאחר חשיפתה. על פי החוק בישראל אין חובה לערוך צוואות בנוכחות עורך דין או עדים. עם זאת היעזרות בכתיבה ובניסוחים עם עו”ד לענייני ירושה מומלצת, על מנת שזו תנוסח כראוי וכוונותיו של המוריש לגבי אופן חלוקת עזבונו בין היורשים, יבוטאו במדויק בצוואה. צוואה המנוסחת במקצועיות מפחיתה את האפשרות למציאת עילות עבור התנגדות לצו קיום צוואה.

חשיבות הנוכחות

בתי המשפט מתייחסים לצוואות, שנוסחו ונערכו בידי עורך דין ברצינות הראויה. נוכחות עורך הדין יכולה אף למנוע במקרים רבים, מעורבות או השפעה לא הוגנת של אחד או יותר מהיורשים על כותב הצוואה בזמן עריכתה. צוואה שנוסחה בצורה מקצועית בהתאם לשאיפותיו של המוריש, יכולה להקל על קבלת צו ירושה לאחר הפטירה.

שלושת התנאים המצטברים לביטול או תיקון צוואה

בית המשפט לענייני משפחה, יבחן שלושה תנאים מצטברים לבקשת ביטול/תיקון צוואה. התנאי הראשון הוא: האם ישנה עובדה או טענה חדשה כגון, יורש נוסף שלא הוזכר בצוואה?, התנאי השני הוא האם הטענה או העובדה החדשה תשפענה על מתן צו הירושה לולא היו מובאות בזמן? התנאי השלישי המצטבר הוא: האם היורש אשר מבקש את השינוי  וכן, האם הוא טען את טענתו החדשה או לחלופין העובדה בהזדמנות הסבירה הראשונה? יש לציין, כי ביהמ”ש לענייני משפחה, ידחה בקשה זו במידה והמבקש לא פעל בהזדמנות הראשונה שהייתה ל, אבל בכל זאת, מדובר בהחלטה שנתונה לשיקול הדעת של ביהמ”ש בהתאם לנסיבות ולנתונים.

התנגדות לצו קיום צוואה עם עו”ד מומחה בתחום

אם אתם מחפשים מידע לגבי, התנגדות לצוואה או מנסים להבין את הרלוונטיות של רמאות בצוואה לבקשת ההתנגדות, כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין אביחי בן דוד. משרד הבוטיק של עורך דין אביחי בן דוד בראשון לציון, מתמחה בדיני ירושה ובעל ניסיון גדול בניהול הליכים מורכבים בערכאות השונות בתחום הירושה.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

עורך דין מזונות
עורך דין מזונות

עורך דין לענייני מזונות עורך דין מזונות הוא עורך דין המתמחה בטיפול במערכות יחסים ומחלוקות שנוצרו בחיי המשפחה של אנשים. הם נוגעים לבני זוג, ילדים,

קרא עוד >>
התנגדות לצו קיום צוואה

על התנגדות לצו קיום צוואה והעילות המוגדרות בחוק גם כאשר נכתבה צוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה, ולאחר בקשת קיום צו ירושה, ליורשים עומדת זכות

קרא עוד >>
הסכם הורות משותפת
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת לידועים בציבור הסכם הורות משותפת מחייב מבחינה משפטית גם אם לא אושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, הגשתו לאישורו

קרא עוד >>
כתובה וגירושין

כל מה שצריך לדעת על כתובה וגירושין כאשר מדברים על כתובה וגירושין יש מקום להסביר את המונחים השונים ואת משמעותם המשפטית. הכתובה היא למעשה מסמך שנחתם במהלך

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם