הסכם הורות משותפת

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

הסכם הורות משותפת לידועים בציבור

הסכם הורות משותפת מחייב מבחינה משפטית גם אם לא אושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, הגשתו לאישורו לבית המשפט עשויה להגן עליו מפני שינויים בלתי צפויים עתידיים, שכן הסכם זה נחשב על ידי בית המשפט כהחלטה מכרעת בנושאים חשובים. כפי שניתן לצפות, שינויים רבים יכולים להתרחש במהלך השנים בחיי ההורים והילד, כמו שינויים בשכר, בקריירה, במקום המגורים, באורח החיים ועוד. לשינויים אלו יכולה להיות השפעה מכרעת על אופן גידולו של הילד, כמו גם על עלויות גידולו וכתוצאה מכך על גובה המזונות הנדרשים.

לפיכך, במידה והורים מעוניינים לשנות את הסכם ההורים, הם רשאים לעשות זאת בכפוף לאישור בית המשפט לענייני משפחה, אשר יוודא כי השינויים סבירים בנסיבות העניין וכי נעשו לאור הסכמת הצדדים ולטובת הילד. במקרים אלו לא כדאי לגשת לנושא ללא ניסיון וידע, כי זה הוא נושא קריטי המשפיע על כל אורך חייכם וחיי הילד. משרד עורכי דין בן דוד &  שימונוב יעזור לכם להרכיב הסכם הורות משותפת שיטיב עם כל הצדדים, כמו גם יעזור לערוך שינויים במידת הצורך.

סיוע מעו”ד לדיני משפחה בעת רישום הסכם הורות משותפת

אם אתם עומדים להתחיל הורות משותפת, או שוקלים לפתוח בהליכים מתאימים, מומלץ בחום שלא להקל ראש בחשיבותו של הסכם הורות משותפת, מפורט, יסודי ומשקף את הצרכים והרצונות של הצדדים. במצב משפחתי רגיש, כמו הורות משותפת, על הצדדים לנקוט בכל האמצעים האפשריים כדי למנוע סכסוכים ואי הבנות על מנת שיוכלו לפתור כל מחלוקת בעתיד ללא צורך להיעזר בתביעות מול בית משפט.  אחד הנושאים הוא תשלום המזונות. למרות שמדובר בעניין עדין, מומלץ לדאוג למזונות ילדים מהרגע הראשון כדי להימנע מצרות ולוודא שילדכם לא יזדקק לכלום, וכל הנטל הכלכלי לא ייפול עליכם. גידול ילד, למרות האושר הרב, הוא יקר מאוד וחשוב להקפיד על הכלים הכלכליים המתאימים לגדל אותו בצורה הטובה ביותר. אם אתם זקוקים לייעוץ והכוונה מקצועיים ואובייקטיביים בנושא כו חשוב כמו הסכם הורות משותפת, צרו קשר עם משרד עורכי דין בן דוד &  שימונוב.

הורות משותפת הסכם

הורות משותפת הסכם

בשנים האחרונות השתנה המודל המסורתי של המשפחה, וכיום ישנם סוגי משפחות בהרכבים שונים ומגוונים. הורות משותפת היא מושג שנולד במציאות כאשר שני אנשים או יותר מחליטים לייצר במשותף ילד מבלי שתהיה ביניהם בהכרח מערכת נישואים מוכרת. בתחילת תהליך הבאת ילד, הצדדים עורכים יחד עבור הורות משותפת הסכם מפורט, זהו מסמך משפטי בו הם מסדירים את התנאים והכללים לפיהם יגדלו את הילד. את ההסכם מומלץ לערוך בעזרתו המקצועית של עורך דין מוסמך מטעם משרד עורכי דין בן דוד &  שימונוב, אשר מתמחים בדיני משפחה ובעלי ניסיון רב בתחום.

הורות משותפת הסכם – איך ניגשים אליו?

במהלך השלב הראשוני של הורות משותפת הסכם צריך להיות בראש סדר עדיפויות. על הצדדים לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה על מנת שיוכל לעצב בצורה הטובה ביותר הסכם שיכלול בפירוט את רצונות הצדדים ודרישותיהם, ויש לנסחו בצורה ברורה ובאופן מקיף כדי להעניק לצדדים ביטחון וודאות בהליך.

ההסכם כולל את הזכויות והחובות של כל אחד מההורים ביחס לילד ביחד ולחוד, מאחר ויחסי ההורים אינם במסגרת ברורה מבחינה משפטית, הצורך בהסכם כתוב המתאים באופן מירבי את הציפיות בין הצדדים חשוב ביותר. ככל שנוסח ההסכם טוב ומפורט יותר, כך הוא יכול להקל על הצדדים בעתיד ולמנוע מחלוקות קשות.

הורות משותפת ללא הסכם

בהסכם ההורים למעשה חוזים את העתיד ולכן הוא צריך להיות מקיף ולכלול כמה שיותר נושאים הנוגעים להולדת הילד ולגידולו. ההסכם מורכב ויש לעשותו בזהירות ובמקצועיות. בין הפריטים הכלולים בהסכם:

  • הצהרות הורים- ההסכם מתחיל בהצהרת ההורים כי אינם נמצאים אחד עם השני במערכת זוגית כלשהי וכי ההתקשרות ביניהם במסגרת ההסכם הייתה לצורך הבאת ילד משותף.
  • תכנון הריון ולידה- בחלק זה קובעים הצדדים כיצד יבוצעו הבחירות במהלך ההריון ובשלבי טרום ההריון, לרבות: באיזה רופא יבחרו, מי יישא בעלויות ההיריון ועד כמה חובת התייצבות לבדיקות שונות, החלטות הקשורות לנושאים גנטיים, טיפולי פוריות, סיבוכי הריון ועוד. כמו כן, הצדדים יקבעו את חלוקת חופשת הלידה, שם הילד ועוד.
  • משמורת- הסוגיה המרכזית בהסכם היא שאם משמורת משותפת, גידול הילד מתחלק שווה בשווה בין שני ההורים, במידה והיא מלאה, הורה אחד מגדל את הילד וההורה השני יכול לראות אותו באמצעות הסדרי ראייה. נושא זה הוא לב ליבו של ההסכם, ולכן נדרשת תשומת לב מיוחדת ושפה ברורה כדי למנוע חילוקי דעות בעתיד, כמו למשל נושא המזונות, המגורים והחינוך אשר גם הם מציינים בהסכם.

לעריכת הסכם מקיף ומקצועי צרו קשר עם משרד עורכי דין בן דוד &  שימונוב עוד היום, ותקבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות.

עו״ד אביחי בן דוד

משרד עורכי דין אביחי בן דוד הוא משרד עריכת דין איכותי הממוקם בראשון לציון .
המשרד מספק ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים משפטיים ומתמחה בשלושה תחומי התמחות משולבים: הוצאה לפועל, דיני משפחה ופשיטת רגל.

שתפו עכשיו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

מאמרים מקצועיים נוספים

עו”ד לענייני ירושה

כל מה שחשוב לדעת על עו”ד לענייני ירושה עריכת הצוואה על ידי עו”ד לענייני ירושה יכולה במקרים רבים להבטיח את כשירותה לאחר חשיפתה. על פי

קרא עוד >>
הסכם ממון עורך דין

סעיף 1 לחוק יחסי ממון בין בני זוג, קובע כדלהלן: הסכם בין בני זוג המסדיר יחסי ממון שביניהם (להלן – הסכם ממון), ושינוי של הסכם

קרא עוד >>
הסכם הורות משותפת
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת לידועים בציבור הסכם הורות משותפת מחייב מבחינה משפטית גם אם לא אושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, הגשתו לאישורו

קרא עוד >>
עורך דין לענייני משפחה
עורך דין לענייני משפחה

מה חשוב להבין לגבי עורך דין בענייני משפחה עורך דין בענייני משפחה מתמחה בתחום של דיני משפחה, בין היתר בניסוח הסכמי ממון, ניסוח צוואות, גירושין, חלוקת

קרא עוד >>

מחפשים ייעוץ מקצועי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם